jQuery(function($){ $('.logo_container a').attr('href','https://www.ccfound.com'); });
100 pytań życia!
już ogłoszone startuje ccFOUND portal mądrości! zapraszamy.
Albert Einstein i jego matematyczne błędy?
Profesor Nowiński z Polski stworzył w Singapurze słynną na cały świat mapę mózgu, ale czy jego atlas opisuje, gdzie leży mądrość? My ludzie, czujemy instynktownie, że mądrość musi mieszkać obok piękna i dobroci i dlatego do mądrości dążymy. To niesamowite i przerosło najśmielsze oczekiwania twórców portalu ccFOUND, ale w ich konkursie na pytanie życia, w parę dni, setki ludzi zadało setki pytań, które stały się inspiracją dla ekspertów, psychologów i trenerów osobistych.

To niesamowite i przerosło najśmielsze oczekiwania twórców portalu ccFOUND, ale w ich konkursie na pytanie życia, w parę dni, setki ludzi zadało setki pytań, które stały się inspiracją dla ekspertów, psychologów i trenerów osobistych. A wiecie, które pytania się najczęściej powtórzyły? “Jak być szczęśliwym?”, “jak kochać?”, “jak być wolnym?”, “jak stawać się lepszym człowiekiem?”, “czy jest szansa, by ludzkość nie toczyła wojen?”, “jak spowodować, by sztuczna inteligencja była dobra i mądra?”.

Zadawali same mądre pytania.

Ciekawe, czym jest mądrość? Albert Einstein miał takie kłopoty z matematyką, że nie zdał, z klasy do klasy, tak mówią! Powiadają…”ten jest tak głupi, że do niczego w życiu nie dojdzie”, albo “o jaka mądra, na pewno zostanie profesor”! Potem okazuje się, że głupi jest ministrem a mądra siedzi w domu z dziećmi i ogląda telenowele. I kto jest mądry?

Niewiele można wywnioskować oceniając mądrość innych i najstarsze tęgie umysły, również nie dały jednoznacznej definicji pojęcia mądrości.

Sokrates uważał mądrość za “umiejętność rozpoznania dobra i zła” a Seneka ogłosił światu, że mądrość posiada tylko ten, który ma “rozum doskonały”. Cyceron uznał, że “mądrym jest ten, który umie oddzielić sprawy boskie i ludzkie” a kościół za św. Augustynem powtarza do dziś, że “mądrość to właściwa miara duszy”. Kartezjusz, którego uznaje się za ojca filozofii europejskiej powiedział, że “mądrość to umiejętność trafnego posługiwania się rozumem i czynienia tego, co najlepsze”, a mój ojciec powiedział mi przed śmiercią, że mądrości to “człowiek powinien się uczyć od natury, którą niszczy.”

Jak nieuchwytna jest definicja mądrości!

Profesor Nowiński z Polski stworzył w Singapurze słynną na cały świat mapę mózgu, ale czy jego atlas opisuje, gdzie leży mądrość? My ludzie, czujemy instynktownie, że mądrość musi mieszkać obok piękna i dobroci i dlatego do mądrości dążymy.

Są ludzie, którzy uważają, że nadchodzi epoka mądrości. To już coś! Bardzo pokrzepiająca koncepcja płynie z teorii, że wyczerpuje się epoka informacyjna i człowiek, nie będzie już słuchać ani oglądać głupich newsów i bałaganu internetowego, bo po prostu nie chce. Mądry człowiek chce mieć uporządkowany ogląd świata i doświadczone, poważne, sugestie sformułowane przez wiarygodnych nadawców.

Brzmi jak eksperyment, ale nim nie jest!

ccFOUND, stworzony w Polsce portal mądrości, czy jak go nazywają BANK WIEDZY, wymaga rozwoju przez użytkowników, wymaga ludzi mądrych, którzy do mądrości i porządku dojrzali, oraz cenią harmonię logiki z doświadczeniem. Z założenia, jest to pierwszy w świecie marketplace wiedzy, z własnym systemem oceny kont, wyceny porad i sądownictwa, tłumaczony na wszystkie języki świata, na którym każdy może swą wiedzę wycenić i sprzedawać.

Architekt wystawi swój plan domu, adwokat poradę, ciocia Hala niezawodny przepis na biszkopt, psycholog swój trening emocji, a mechanik instruktaż naprawy silnika w Hondzie.

Czy to mądrość? Tak, bez wątpienia. Szczególnie, gdy ratuje życie, gdy odciągnie nas od samobójstwa, gdy pomoże w biedzie.

To nie nowa mądrość, taka była zawsze, jej cechą była użyteczność czyli utylitaryzm. W końcu, na co komu piękno i dobroć, jeśli nie mamy z niej pożytku. Nawet patrząc na słońce, człowiek chce się ogrzać.

Człowiek chce być dobry i mądry. Taka jego architektura. Człowiek jest gatunkiem wyróżnionym spośród innych i obdarzony rozumem, przez co czuje się odpowiedzialnym za świat. Może faktycznie w dobie pełnej informacji i wiedzy nadchodzi era mądrości.

Jeśli tak jest, to portal ccFOUND stanie się światową rewolucją, przełomem na który wszyscy zasługujemy.

chcesz wiedzieć więcej? zapisz się

Tamar

Did you like the article?

share:
or leave a comment