jQuery(function($){ $('.logo_container a').attr('href','https://www.ccfound.com'); });
Czarny tydzień finansów na jasnym tle wzrostu.
Tags: #ccFound
Patrz, jakim kołem toczy się gospodarka, zmień suwak na notowaniach na 10 lat i zobacz, gdzie jesteś ze “swoim krachem” okaże się, że na długo przed hossą albo długo przed upadkiem. Zrównoważ emocje.

Noc, 2022 rok, 12.05. godzina 2:32 czasu CET, 7:32 pm czasu nowojorskiego.  Walidatorzy kryptowaluty Terra, z Terraform Labs, podejmują pełną grozy decyzję wstrzymania blockchain przy bloku 7603700, by w chwilę po, uruchomić sieć ponownie. Stablecoin UST, stracił właśnie powiązanie z dolarem, a miał być czynnikiem stabilizującym kurs. W ślad za nim, LUNA wpada w spiralę śmierci, ponieważ użytkownicy zaczęli masowo wychodzić ze swoich pozycji i spada z 80 USD do poniżej jednego centa i ledwo zipie. Wszystko pociągnął w dół Bitcoin, dla którego 430 000 traderów zamknęło pozycje. Niektóre straty sięgały 1,2 miliarda USD.

Czujesz, że jesteś w Czarnobylu. Czytasz wypowiedzi analityków rynku o katastrofie i reagujesz jak napromieniowany, masz sucho w ustach, przed oczami mary, robi się raz gorąco, raz zimno…

8 marca, Dzień Kobiet. Giełda Papierów Wartościowych. Warszawa. 1994 rok, zamknięcie sesji notowań, maklerzy zdejmują swe czerwone szelki i jadą do swoich rezydencji. Akcje są przewartościowane o 33%. Rano rozpoczyna się szalony zjazd ich cen o 60%. Czerwone szelki spadają! Kowalscy tracą w oczach, choć od roku sami pompowali ten balon, uciekając od szalejącej inflacji, a symbolem ich marzeń był Bank Śląski, którego debiut akcji dał inwestorom 1350 procent. Podobny schemat krachu lat 90 miały giełdy azjatyckie, gdzie indeksy odnotowały wystrzał po kilka tysięcy procent.

Każda hossa ma racjonalne przyczyny i zawsze istnieją racjonalne powody dla każdego krachu. Zawsze działa samonapędzający się mechanizm – przyczyną wzrostów jest, to że poprzednie notowania wzrosły i tak w kółko. Dlaczego rośnie? Tym już się ludzie nie martwią.

No i co z tego, jeśli wam powiem, że Terra USD stanowi jedynie 1% rynku stablecoinów, który nawet podczas krachu wart jest 1473 mld USD, albo dodam, że ci sami  traderzy zarobili 60 miliardów USD, rok temu? 

No i co, jeśli się dowiecie, że ci co nie sprzedali akcji podczas krachu lat 90. zarobili wkrótce krocie, na trendzie odwrotnym? 

Ukoję wasze nerwy?

Zdaniem naukowców, o kryzysach należy myśleć w kategoriach zjawisk szczęśliwie należących do historii.

Jeżeli zainwestowałeś w ccFOUND, to dokonałeś dobrego wyboru. Jesteś typem profesjonalisty, który dywersyfikuje swój portfel inwestycji, to znaczy dzieli go na zróżnicowane aktywa, by wypadkowa była korzystna. Parkuje część kapitału w stablecoin, część w BTC,  a jeszcze inną część w produktach. 

Nasi inwestorzy nie mają powodu do paniki. Zainwestowali w produkt, który już powstał i jego wycena będzie tylko rosnąć. 

Portal ccFOUND to:

  1. produkt technologiczny – czyli mega wzrostowy, 
  2. produkt, którego marketplace to nieustający kontakt ludzki – mega rozwojowy,
  3. produkt oparty na wiedzy i doświadczeniu – mega sprawdzony, 
  4. produkt na blockchainie – mega bezpieczny.  

Mądrze działa też taki inwestor, który myśli, a nie panikuje w wyniku słupków notowań. 

Patrz, jakim kołem toczy się gospodarka, zmień suwak na notowaniach na 10 lat i zobacz, gdzie jesteś ze “swoim krachem” okaże się, że na długo przed hossą albo długo przed upadkiem. Zrównoważ emocje i nie sprzedawaj na spadkach, nie trać, bo gdy to zrobisz, będziesz mógł już tylko biernie patrzeć, gdy trend spadkowy osiągnie swe dno i zmieni się na wzrost. Tylko, że wtedy poszybuje w górę, bez twoich aktywów. Nie chcesz tego bólu. Jeśli nie jesteś inwestorem pierwszym, to bądź drugim. Jeśli jesteś drugim to bądź pierwszym, a najlepiej i jednym i drugim i zobacz jak rośnie twój podstawowy produkt portal ccFOUND. Rozwijamy się stabilnie! Target na 2022? 80k użytkowników! 

Wkrótce nasz portal ccFOUND odwiedzą miliony, w tym miliony z Venture Capitals i ciesz się, że mądrze zainwestowałeś.

Tamar

Did you like the article?

share:
or leave a comment