jQuery(function($){ $('.logo_container a').attr('href','https://www.ccfound.com'); });
Jak Michalak i Zakrzewski porządkują Internet, …czyli o dwóch ekspertach rynku kryptowalut i blockchain, którzy podjęli to wyzwanie.
Na rynku polskich startupów projekt ccFOUND wybija się na czoło technologicznych pomysłów, które mają zrewolucjonizować Internet. Dlaczego? Bo ccFOUND to startup, którego twórcy będą zarządzać w Internecie wiedzą, a nie tylko informacjami,  jak w Google. To cel twórcy ccFOUND Piotr Michalak. Paweł Zakrzewski nie pozostawia na nim suchej nitki, dopóki nie usłyszy argumentów przekonujących. Przedstawiamy starcie dwóch popularnych ekspertów, z którego wyłonić ma się projekt XXI wieku.   

W odróżnieniu od QUORA, czyli zbioru ciekawostek, czy od BRAINLY, również polskiego startupu, który odniósł międzynarodowy sukces, ccFOUND  tworzy bank wiedzy. Celowo rezygnuje, z dotychczasowego trendu filtrowania aktualności wpisów, algorytmem, czyli opcji “ostatni wpis na górze”, na rzecz opcji “najbardziej wartościowy wpis”, to znaczy najbardziej upvote’owany” 

“Robimy skok w przyszłość i rezygnujemy ze sztucznej inteligencji by oddać ją użytkownikowi, który sam będzie “algorytmem“ wyszukiwania najbardziej sprawdzonej wiedzy. Człowiek sam będzie weryfikował, czy dana porada okazała się skuteczna czy nie. Każda porada ma wartość. Na przykład pytanie “w które spółki giełdy tokijskiej zainwestować i jak zmienić świece w BMW, który sposób znalezienia pracy będzie najszybszy, a jaki podatek najmniej dotkliwy? Problemy i rozwiązania, porady i odpowiedzi w rękach ekspertów z całego świata, zwykłych ludzi, dla wewnętrznej społeczności. Tłumaczony słownikiem Gogola na wszystkie języki, nieograniczony geograficznie oraz nieocenzurowany” – wyjaśnia Piotr Michalak.

PAWEŁ ZAKRZEWSKI PYTA O ROZWÓJ

Paweł Zakrzewski zastanawia się, czy przetrwanie ccFOUND, zależy od udziału wybitnych ekspertów. Otóż nic bardziej mylnego. 

Filozofią jest najprostsza konstrukcja rynkowa, która pozwala innym opublikować swoje rady pomysły, tipy, ekspertyzy, bez przebijania się przez Internetowy szum i chaos informacyjny.  Wiedza będzie sprawdzonej jakości, bo użytkownicy sami będą decydować, który kontent jest najlepszy, poprzez jego upvoting. 

 Firma ccFOUND zarabia na prowizjach od tego, że zarządzamy wiedzą użytkowników, a oni sami nie muszą ponosić kosztów za cały proces przebijania się w Internecie “z własną wiedzą dla innych”, oraz w poszukiwaniu i walce “o wiedzę” – to credo i misja serwisu.

START SERWISU JUŻ WKRÓTCE

Zainteresowanie rośnie. Serwis w wersji podstawowej działa, a nasi testerzy non-stop sprawdzają wszystkie jego funkcjonalności. Technologicznie rozwiązujemy mega problemy, na przykład zdecentralizowanej automatyzacji IPFS przetrzymywania plików w chmurze, celem nieocenzurowywania ich na przykład przez Chiny, czy Rosję, oraz mierzymy się z ustawieniami technologicznymi wewnętrznej waluty, tokenów, opartymi na bnb, które są, też związane z bonusami dla wcześniejszych inwestorów. Jesteśmy blisko ukończenia testów bety.

PIOTR MICHALAK WYJAŚNIA SWÓJ NOWATORSKI MODEL FINANSOWANIA 

Token, to taka akcja nowej generacji. – Wyjaśnia Michalak –  Tokenda tj prowizja z zysków transakcyjnych serwisu ccFOUND, naliczana będzie codziennie, inaczej niż dywidenda na giełdzie, którą inwestorzy dostają raz w roku, jeśli w ogóle. Zatwierdzone przez KNF, oparte o prawo polskie, nowatorskie finansowanie fund, pozwoli zdemokratyzować model biznesowy całego przedsięwzięcia, w którym to właściciele tokenów będą, jak akcjonariusze, decydować demokratycznie na walnym zgromadzeniu o rozwoju i działaniach ccFOUND. Takich nowatorskich firm będzie na świecie więcej. ccFOUND jest niewątpliwie wśród nich. Model ekonometryczny, wyjaśniony w dokumencie poniżej,  przekonuje, że wartość tokenów wzrośnie kilkadziesiąt razy. Teraz kosztuje 0,05 USD, ale ich wartość dojdzie do paru dolarów.

Piotr Michalak wyjaśnia, że zaprojektował startup, który z góry zakłada generowanie zysku inwestorom, co najmniej kilkadziesiąt procent w ciągu roku. “Obowiązki nasze to także pilnowanie tego wzrostu” – podkreśla.  

Paweł Zakrzewski pyta wprost o obecną wycenę ccFOUND o takim rozmachu technologicznym?

ccFOUND ma obecnie dwudziestoosobowy zespół deweloperski silny technologicznie, gotowy do zbudowania platformy, W pierwszym roku od startu serwisu planowane jest wejście 80 tys. użytkowników do serwisu, jako jego stałych użytkowników. 

 CZY ccFOUND TO UNICORN?

 “Mija 5 lat, mamy 2027 rok i ile będzie użytkowników na tym kanale dystrybucyjnym – pyta Paweł Zakrzewski. 

Nasz pager – wyjaśnia Piotr Michalak – zakłada dość ostrożne założenia wzrostu dochodów, na które składa się 25% prowizja ccFOUND-u, pobierana od każdego użytkownika, za jego “sprzedaż” porad, plików, treningów, filmików itd. 

 Od tej prowizji 50% naliczone zostanie w postaci tokenów i wróci na konto inwestorów, 10% jest spalane, by utrzymać deflacyjność (anty-inflacyjność) kryptowaluty. 40% wędruje do ccFOUND na reinwestycje. 

W okolicach 2025 rok ccFOUND powinien mieć już 1 miliard USD wartości,   obliczonej wewnętrznie oraz porównywalnej, do innych tego rodzaju jednorożców (unicornów) z branży, co przełoży się na wartość 0,57 USD na tokena. Oznacza to 11% wzrost względem ICO. Użytkowników powinno już być 640 tysięcy.  

Jeszcze tylko jedna runda inwestycyjna ccFOUND przed inwestorami. Uwaga 25 kwietnia! Teraz, kupić można tokeny, bo bardzo atrakcyjnej cenie, nawet z bonusem. Zebraliśmy w ten sposób 12 milionów PLN.

Wejście na giełdę zdecentralizowaną, po ICON, w kwietniu lub czerwcu. Po ofercie publicznej, gdy ją  zamkniemy. Rozważymy rozmowy z Venture Capital, funduszami, które uruchomią poważny kapitał na dalszy rozwój.

W podsumowaniu Piotr Michalak jest zdania, że owszem serwis społeczności  jest mocno wzrostowy. Projekt, niesie rewolucyjne narzędzie porozumiewania się ponad językami, ponad granicami. Polski startup, ma szansę poważne zapisać się na mapie świata. 

Moja ambicja to wizja potężnego wyjścia z Polską w Świat Internetu, w grono unicornów jak Google, czy Facebook – dodaje. 

spisał Tamar i Bartos

shop.ccfound.com 

Did you like the article?

share:
or leave a comment