jQuery(function($){ $('.logo_container a').attr('href','https://www.ccfound.com'); });
List do Inwestorów
Tags: #
Warszawa, 18 stycznia 2022 r. Drodzy Inwestorzy i Przyjaciele ccFOUND, Ostatnie tygodnie były dla nas bardzo pracowitym okresem – zarówno jeśli chodzi o rozwój produktu, jak i działania marketingowe.  Prace dużej części zespołu ccFOUND skupiały się nad portalem. Podjęliśmy wiele biznesowych decyzji związanych z wykorzystaniem funkcji, technologiami oraz rozwojem portalu. Rozwiązaliśmy również wiele wyzwań oraz […]

Warszawa, 18 stycznia 2022 r.

Drodzy Inwestorzy i Przyjaciele ccFOUND,


Ostatnie tygodnie były dla nas bardzo pracowitym okresem – zarówno jeśli chodzi o rozwój produktu, jak i działania marketingowe.  Prace dużej części zespołu ccFOUND skupiały się nad portalem. Podjęliśmy wiele biznesowych decyzji związanych z wykorzystaniem funkcji, technologiami oraz rozwojem portalu. Rozwiązaliśmy również wiele wyzwań oraz zagrożeń. Zaprojektowaliśmy zdecentralizowany system przechowywania danych na blockchain, ograniczając przy tym koszty do prawie zerowego poziomu. Lada dzień pokażemy społeczności zamkniętą wersję beta portalu ccFOUND, z możliwością zapisu na newsletter oraz do tzw. listy early birds, która pozwoli wybranej liczbie użytkowników na pierwszeństwo przetestowania kolejnych funkcji portalu. Jesteśmy na ukończeniu implementacji funkcji takich jak: logowanie oraz rejestracja, dodawanie treści, logowanie za pomocą autoryzacji poprzez portfel metamask, panel użytkownika, połączenie z L2 (layer 2 – druga warstwa), mechanizm tłumaczeń na wiele języków (początkowo ograniczymy się do 4 i sukcesywnie będziemy tę liczę powiększać), zaawansowany system wyszukiwania oraz pierwszy mechanizm monetyzacji wiedzy: “Płatne pytanie”. W międzyczasie tworzymy zespół redakcyjny, który do czasu decentralizacji będzie odpowiadał za jakość tłumaczeń oraz dodawanych treści. Zaprojektowaliśmy także ccMarketplace, na którym będzie możliwość oferowania płatnych produktów przez ekspertów, takich jak szkolenia online czy sprzedaż ebooków. Ponadto, przeanalizowaliśmy 3 kolejne blockchainy – w tym Iota oraz Eos, do przechowywania treści. Analizujemy kolejne, z myślą o późniejszym wykorzystaniu na portalu.

Grudzień i styczeń to w marketingu okres zmian i przygotowań – dłuższą przerwę między rundami wykorzystaliśmy na podsumowania dotychczasowych działań i zaplanowanie nowych. Wprowadzimy zmiany w digitalu – pracujemy nad nową struktura strony; stworzyliśmy także liczne landingpage sprzedażowe. Znacząco powiększyliśmy bazy odbiorców newsletterów, o ponad 2000 nowych użytkowników. W kwestii reklam przygotowaliśmy się do mocnego wejścia w nowe formaty, takie jak Quora ADS. W międzyczasie promowaliśmy webinar sprzedażowy i mocno pracowaliśmy nad niespodziankami, które niedługo Wam zaprezentujemy. Jedną z nich jest seria NFT w formie gry – szczegóły już wkrótce! 

Za nami także akcja świąteczna, w wyniku której przekazaliśmy 5% środków zebranych w grudniowej rundzie inwestycyjnej na rzecz podmiotu wybranego przez społeczność ccFOUND. SOS Wioski Dziecięce otrzymały od nas aż 5888$, które zostaną w całości przeznaczone na edukację dzieci.

W social mediach podjęliśmy współpracę z influencerami na Twitterze, które przyniosły wzrost społeczności o około 4 tysiące osób. Nawiązaliśmy nowe partnerstwo z projektem Quarashi Network, oferującym wiele rozwiązań takich jak portfel kryptowalutowy czy VPN. Przeprowadziliśmy także świąteczny konkurs na platformie Gleam, który cieszył się rekordową popularnością (blisko 2000 uczestników). Systematycznie otwieramy nowe kanały w social mediach (m.in. profil na Facebooku dedykowany wietnamskiej społeczności czy serwer na Discordzie).

Tradycyjnie zapraszamy Was do obserwowania nas w mediach społecznościowych oraz do lektury artykułów na blogach. Szczególnie polecamy publikacje o cenzurze w mediach społecznościowych oraz cykl wywiadów z community managerami odpowiedzialnymi za rynki zagraniczne.

W nowym roku życzymy Wam pomyślności i wolności.

Do zobaczenia na ccFOUND!

Piotr Michalak z zespołem ccFOUND

Did you like the article?

share:
or leave a comment