jQuery(function($){ $('.logo_container a').attr('href','https://www.ccfound.com'); });
Raport dla inwestorów
Drodzy Inwestorzy i Przyjaciele ccFOUND, Przekazujemy w wasze ręce nowy raport obrazujący postępy prac nad projektem. Miniony miesiąc był dla nas bardzo aktywny – część zespołu ccFOUND odwiedziła Dubaj, gdzie spotkała się z potencjalnymi inwestorami i partnerami oraz uczestniczyła w konferencjach. W październiku pozyskaliśmy nowych partnerów – Fanadise, czyli ekspertów od NFT oraz Kanga Exchange […]

Drodzy Inwestorzy i Przyjaciele ccFOUND,

Przekazujemy w wasze ręce nowy raport obrazujący postępy prac nad projektem. Miniony miesiąc był dla nas bardzo aktywny – część zespołu ccFOUND odwiedziła Dubaj, gdzie spotkała się z potencjalnymi inwestorami i partnerami oraz uczestniczyła w konferencjach.

W październiku pozyskaliśmy nowych partnerów – Fanadise, czyli ekspertów od NFT oraz Kanga Exchange – największę giełdę kryptowalut w Europie Środkowej, z ponad 250 kantorami stacjonarnymi. Ogłosiliśmy launchpad na Kandze, umożliwiający zakup 20 milionów FOUND coinów (w stałej cenie 0,05$) bez KYC! By zainwestować, wystarczy kliknąć w ten link

Za nami kolejna, szósta już, runda inwestycyjna, która zakończyła się podobnym wynikiem co poprzednia (306 tys. dol). Wzięły w niej udział 343 osoby z 29 krajów, dokonując 538 transakcji. Większość zebranych funduszy pochodzi z Polski , na drugim miejscu jest Wietnam, a na trzecim Turcja. Tuż za podium znalazła się Wielka Brytania. Suma bonusów wypłaconych inwestorom w tej rundzie wyniosła blisko 30 tys. dol. 

Wliczając wynik szóstej rundy do sumy kapitału ccFOUND, dysponujemy już ponad 3 mln $, czyli 11 mln zł. Dzięki aktywności inwestorów, możliwy jest rozwój produktu zgodnie z planem – poniżej przesyłamy informacje na temat działań zrealizowanych w minionym miesiącu.

Prace nad portalem

Wiele działań zrealizowanych w październiku koncentrowało się wokół ICO. Zaplanowaliśmy i wdrożyliśmy nowe promocje (m.in. Happy Hours), co pozwoli nam dotrzeć do większej liczby inwestorów i pozyskać większy kapitał na rozwój projektu. Wprowadziliśmy także nowe, wygodniejsze metody płatności za FOUND coiny. Zaimplementowaliśmy dodatkową metodę płatności za pomocą procesora płatności Coinbase Commerce, co umożliwia inwestorom dokonywanie szybkich przelewów krypto z dowolnego portfela. Rozpoczęliśmy prace nad tłumaczeniem strony na język hiszpański w celu dotarcia do większej grupy inwestorów jak i przyszłych użytkowników platformy ccFOUND. Zaktualizowaliśmy metadane strony pod kątem optymalizacji SEO, aby strona była lepiej pozycjonowana. Uprościliśmy także weryfikację KYC, która nie jest już wymagana przy transakcjach do 1000 EUR.

Jesteśmy w trakcie łączenia nowych widoków portalu z bazą danych. Kończymy prace nad programowaniem połączenia zewnętrznego portfela MetaMask z platformą, co pozwoli na zasilanie konta na portalu FOUND coinami. Wdrożyliśmy dodatkowe zabezpieczenia w celu zminimalizowania ryzyka ataków hakerskich. Kończymy pracę nad wdrożeniem pierwszej funkcji monetyzacji wiedzy na platformie z wykorzystaniem layer 2 IPFS.

Digital Marketing

Od 16.09 Stronę ccFOUND odwiedziło 42211 osób co stanowi wzrost w stosunku do poprzedniego okresu o 22%, z tego 39773 użytkowników pojawia się u nas po raz pierwszy co stanowi wzrost o 19%. Ruch jest nie tylko większy ale i bardziej jakościowy – współczynnik odrzuceń spadł o 4,4% ilość odsłon zwiększyła się do 292 tysięcy, to wzrost o 36%. Świadczy to o większym zaangażowaniu odbiorców, na co pośrednio przełożyły się węższe grupy targetowe dla naszej komunikacji. Zmieniła się kolejność kanałów pozyskiwania ruchu na stronie – na miejscu pierwszym pojawiły się media społecznościowe, z których ruch został zwiększony o 84% i które stanowią 35% całkowitego ruchu na stronie. Miejsce drugie to wejścia bezpośrednie, miejsce trzecie to serwisy partnerskie i na czwartym miejscu wejścia organiczne, które zanotowały wzrost o 77% i stanowią 12% naszego ruchu. Zmiany zaszły też w profilu geograficznym naszego odbiorcy – odnotowaliśmy 40% wzrost liczby użytkowników z Polski (20% całego ruchu), cieszy nas także napływ użytkowników z Wielkiej Brytanii (wzrost o 32%), Francji (wzrost o 27%), czy Japonii (wzrost o 93%). Nasza baza użytkowników powiększyła się o niemal 5000 adresów i zbliża się do łącznej liczby 15000 adresów, z tego niemal 10000 to osoby zarejestrowane na portalu.

Odnotowane wzrosty to efekt multichannelowych działań, skupienia się na RTM i komunikacji benefitów. Nie bez znaczenia były zmiany w sposobie komunikacji w mediach społecznościowych, skrystalizowanie się grupy odbiorców i nieduże, ale istotne modyfikacje ustawień reklam.  

Social media

Nasze kanały w social mediach mają już łącznie ponad 20,000 członków. Komunikacja z powodzeniem wspiera sprzedaż, ruch na stronie, służy umacnianiu relacji z naszą społecznością oraz szerzeniem idei ccFOUND. Promujemy kanały społecznościowe poprzez konkursy na platformie Gleam, co przekłada się na stały wzrost społeczności jak i jej zaangażowania. Mamy grupy inwestorów którzy udzielają się regularnie i stają się swego rodzaju ‘adwokatami’ marki ccFOUND. 

30 września ogłosiliśmy partnerstwo ccFOUND ze znanym projektem NFT – Fanadise. Oba podmioty łączy wspólna misja i chęć rozpowszechniania idei adopcji kryptowalut. Działania zarówno ccFOUND jak i Fanadise skupiają się na innowacji i postępie technologicznym, dzięki czemu możliwa jest wspólna praca nad stworzeniem NFT Mądrości i wdrożeniu tej technologii na portalu ccFOUND. Współpraca z Fanadise była połączona z konkursem w social mediach, w którym wzięło aż 350 osób. 

Rozwijamy komunikację na Telegramie – organiczny wzrost społeczności na wietnamskim kanale do ponad 200 osób, a na tureckim do ponad 2200. Nasz liczny zespół zagranicznych community managerów jest aktywny i zaangażowany w projekt. 

Na najbliższy miesiąc planowane są kolejne działania zwiększające zasięg i efektywność social mediów. 

PR&Content

Miniony miesiąc upłynął także pod znakiem wywiadów dla influencerów i społeczności kryptowalutowych. Piotr był gościem wielu kanałów, gdzie opowiadał o koncepcji i planach rozwoju ccFOUND. Mogliście nas oglądać m.in: u Kryptoekipy, Gotowego na krypto, w Biblii Kryptowalut czy na kanale Kryptowaluty dla początkujących. Szczególnie polecamy Wam rozmowę Piotra z Philem Koniecznym oraz video na kanale Przygody Przedsiębiorców.

Jednocześnie rozwijamy nasz angielski kanał YouTube, na którym zanotowaliśmy wzrost liczby unikalnych widzów o 121%, wzrost liczby wyświetleń o 6200 oraz wzrost subskrypcji o 36%. Wśród opublikowanych w tym miesiącu materiałów znalazło się 19 filmów, spośród których c=szczególnie polecamy Wam materiały z Dubaju, w tym wywiad z Janem Strandbergiem z Yield App czy wywiad z Williamem Tienem.  


Również nasz polski kanał na Youtube cieszy się coraz większym zasięgiem. W minionym miesiącu opublikowaliśmy 14 filmów i zanotowaliśmy wzrost unikalnych widzów o 124%, wyświetleń o 131%, a subskrypcji o 20%. 

Pojawił się także nowy projekt w ramach ccFOUND, który z pewnością Was zaskoczy! Wraz ze znanym artystą multimedialnym przygotowujemy specjalną kolekcję NFT WISDOM COLLECTIBLES, która jednocześnie będzie wyjątkową grą, jakiej na rynku NFT jeszcze nie było! Więcej szczegółów ujawnimy już wkrótce.  

Administracja i HR

Wypracowaliśmy procedury wewnętrzne w dziedzinie obiegu dokumentów, zamówień, zarządzania zasobami ludzkimi.

Stale powiększamy zespół – do grona Advisorów dołączyli Grzegorz Krzeszowski, odpowiedzialny za pozyskiwanie inwestorów oraz Marcin Klarycki z BasketCoin. W minionym miesiącu podjęliśmy także współpracę z programistami BackEnd i FrontEnd zarówno w zespole inhouse jak i w zakresie współpracy zewnętrznej. Od 1.12 dołącza do nas nowy współpracownik na stanowisko DevOps. W dalszym ciągu poszukujemy do zespołu programistów do zespołu. 

W najbliższych tygodniach koncentrujemy nasze wysiłki na zwiększaniu kapitału ccFOUND i dalszym  rozwoju platformy. Jednocześnie nieustannie poszukujemy nowych inwestorów, partnerów oraz osobowości wzmacniających zespół Advisorów. Wierzymy, że z Waszym wsparciem uda nam się zrealizować projekt, który na zawsze odmieni internet.

Dziękujemy, że jesteście z nami.

Piotr Michalak z zespołem ccFOUND

Did you like the article?

share:
or leave a comment