jQuery(function($){ $('.logo_container a').attr('href','https://www.ccfound.com'); });
Salwador — próba zmiany światowej gospodarki
Tags: #
W czerwcu 2021 r. prezydent Nayib Bukele zaszokował wszystkich i ogłosił, że 7 września bitcoin stanie się prawnym środkiem płatniczym w Salwadorze. Czy gospodarka Salwadoru skorzysta na zdecentralizowanym systemie bitcoina? Jak ta rewolucja wpłynie na masową adopcję kryptowalut? To pierwsza tego typu sytuacja i wkrótce dowiemy się, jakie są jej konsekwencje. W teorii plan ma […]

W czerwcu 2021 r. prezydent Nayib Bukele zaszokował wszystkich i ogłosił, że 7 września bitcoin stanie się prawnym środkiem płatniczym w Salwadorze. Czy gospodarka Salwadoru skorzysta na zdecentralizowanym systemie bitcoina? Jak ta rewolucja wpłynie na masową adopcję kryptowalut?

To pierwsza tego typu sytuacja i wkrótce dowiemy się, jakie są jej konsekwencje. W teorii plan ma szanse powodzenia. Bitcoin nie jest niczym nowym dla mieszkańców Salwadoru. 70% populacji tego kraju nie posiada konta bankowego, dlatego waluta cyfrowa odgrywa ważną rolę w społeczeństwie.

Dlaczego w ccFOUND.com uważamy, że przyjęcie bitcoina jako prawnego środka płatniczego może się udać?

  • Zapobieganie inflacji — Salwador jest w dużym stopniu zależny od USA i dolara amerykańskiego. Oznacza to, że rzeczywistość po COVID-19 może być trudna dla kraju, który zostanie bezpośrednio dotknięty inflacją dolara amerykańskiego. W rozmowie z Peterem McCormackiem, prezydent Salwadoru powiedział, że przyjęcie dolara amerykańskiego jako waluty zostało zrobione z korzyścią dla banków, a przyjęcie bitcoina odbywa się z korzyścią dla ludzi.
  • Decentralizacja — wierzymy, że decentralizacja jest nieunikniona, a uznanie bitcoina za legalny środek płatniczy bezpośrednio ją promuje. W kraju z historią korupcji, stosowanie zdecentralizowanej i przejrzystej waluty jest niezbędne.
  • Zachęta dla przedsiębiorców — osoby, które są gotowe przenieść się do Salwadoru i zainwestować tam kwotę trzech bitcoinów, otrzymają prawo stałego pobytu. Salwador ma wiele plusów, takich jak brak podatku od nieruchomości lub brak zysków kapitałowych z bitcoina. Ta inicjatywa ma zachęcić przedsiębiorców blockchain do przeniesienia się do Salwadoru. I są już przykłady ludzi i organizacji które to zrobiły. Jednym z przykładów jest Bitcoin Beach — organizacja, która sprowadziła bitcoina do Salwadoru w 2019 roku, aby pomóc lokalnej gospodarce i stworzyć miejsce, w którym bitcoin będzie powszechnie akceptowany. I jak dotąd im się to udaje.

Czy Salwador zmusi ludzi do korzystania z bitcoina?

Nowa ustawa na temat bitcoina w Salwadorze nakłada na ludzi obowiązek akceptowania bitcoinów. Niemniej, zapewnia opcję automatycznej i natychmiastowej konwersji z BTC na USD, jeśli ktoś sobie tego życzy. Daje to mieszkańcom Salwadoru swobodę wyboru waluty, z którą czują się bardziej komfortowo. Czy to nie jest dobry przykład dla innych krajów?

Czy to zadziała?

Żyjemy w bardzo dynamicznym świecie. Ludzie stają się coraz bardziej świadomi wad obecnego systemu finansowego. Doświadczamy również nieuniknionego przejścia z epoki wiedzy do epoki mądrości. Osoby, które są tego świadome, prawdopodobnie odniosą sukces. Wypróbowanie nowych rozwiązań i uniezależnienie się od obecnych systemów finansowych, wielkich firm i potężnych krajów, to naturalny krok.

ccFOUND jest jednym z projektów nowej ery poprzez stworzenie mediów społecznościowych wolnych od fake newsów, botów lub niepotrzebnej cenzury, promujących merytoryczną dyskusję i wolność. Salwador wchodzi w tę erę, przyjmując bitcoin jako swój prawny środek płatniczy i ufając jego technologii, przejrzystości i wolności.

Salwador jest pionierem we wdrażaniu technologii blockchain nie tylko w IT, ale w codziennym życiu. Prezes ccFOUND.com – Piotr Michalak odniósł się do tej sytuacji: „Wierzę, że zmiana globalnego sposobu myślenia ludzi na temat kryptowalut i blockchain zajmie od 5 do 15 lat. Ludzie w końcu przyzwyczają się do tego, że istnieje możliwość korzystania z kryptowalut w taki sam sposób, jak obecnie używają walut fiducjarnych. W międzyczasie inne kraje pójdą za przykładem Salwadoru, a to, co dziś nazywa się rewolucją, stanie się rzeczywistością w większości krajów”.

Właśnie tam pojawia się ccFOUND — miejsce, które pomoże w masowej adopcji, udostępniając m.in. wiedzę o kryptowalutach. Jedyny w swoim rodzaju zdecentralizowany serwis społecznościowy, w którym ludzie mogą dzielić się wiedzą, znajdować ją i na niej zarabiać.

W międzyczasie zapraszamy wszystkich zainteresowanych przyszłością Internetu do odwiedzenia naszej strony i dowiedzenia się więcej o mediach społecznościowych, które zrewolucjonizują Internet, tak jak prezydent Salwadoru zrewolucjonizował system finansowy w jego kraju.

Did you like the article?

share:
or leave a comment