jQuery(function($){ $('.logo_container a').attr('href','https://www.ccfound.com'); });
Komunikat dla inwestorów miesiąc po ICO
Drogi Inwestorze, Minął miesiąc od rozpoczęcia crowdfundingu 3.0 przez ccFOUND.com.  W tym czasie zmieniło się wiele, ale nie jedno – zaangażowanie zespołu, by już wkrótce ccFOUND.com stał się najpopularniejszym portalem społecznościowym na świecie, który połączy ludzi, umożliwiając wymianę informacji i wiedzy w uporządkowany sposób, z niespotykanymi wcześniej możliwościami monetyzacji. Zacznę od podsumowania pierwszego miesiąca. W […]

Drogi Inwestorze,

Minął miesiąc od rozpoczęcia crowdfundingu 3.0 przez ccFOUND.com. 

W tym czasie zmieniło się wiele, ale nie jedno – zaangażowanie zespołu, by już wkrótce ccFOUND.com stał się najpopularniejszym portalem społecznościowym na świecie, który połączy ludzi, umożliwiając wymianę informacji i wiedzy w uporządkowany sposób, z niespotykanymi wcześniej możliwościami monetyzacji.

Zacznę od podsumowania pierwszego miesiąca. W drugiej części listu przejdę do bieżących wydarzeń, planów oraz… marzeń. Zaczynajmy! 

 1. Pierwsze dni zbiórki okazały się niestety falstartem – zebraliśmy jedynie 53 tys. USD do momentu, aż udało się przestawić działania na inne tory. Dopiero pod koniec miesiąca liczba uczestników aukcji wzrosła do 30-60 dziennie. Dzięki temu w ostatnich dwóch tygodniach pozyskaliśmy już 196 tys. USD. Idziemy za ciosem.
 2. Wysłuchaliśmy Waszych próśb i nareszcie została uruchomiona polska wersja strony ccFOUND.com. Kończymy też prace nad tłumaczeniem kluczowych dokumentów Whitepaper oraz Twopager na język polski. 
 3. Na platformie zintegrowaliśmy portfele MetaMask zarówno na sieci Binance Smart Chain jak i Ethereum do składania depozytów do ich późniejszego użycia w licytacjach tokenów FOUND. Oznacza to, że na ccFOUND.com możesz wpłacać teraz depozyty w 4 kryptowalutach i tokenach: ETH, BNB, USDT, BUSD – i to bezpośrednio przez MetaMask.
 4. Otworzyliśmy także Małą Instytucję Płatniczą na terenie Polski, co pozwoli Wam na wpłacanie depozytów w polskim złotym do maksymalnej wysokości 2000€. Depozyty w kryptowalutach nie są objęte tym ograniczeniem, dlatego szczególnie zachęcamy aby korzystać również z nich!
 5. Równie dużo wydarzyło się w zakresie działań IT. Za nami już:
  • Implementacja demo Layer 2 na IPFS
  • Wyizolowanie modelu płatnej akcji na portalu do oddzielnego mikroserwisu
  • Przygotowanie środowiska deweloperskiego na potrzeby wdrożenia nowego layoutu portalu
  • Uzgodnienie warunków współpracy z software house Billennium w zakresie implementacji warstwy drugiej na portalu wraz z integracją z poszczególnymi funkcjonalnościami
  • Zakończenie modelowania funkcjonalności zarządzania uprawnieniami na portalu
 6. Równie aktywnie w tym okresie były prowadzone działania marketingowe. Obejmowały kampanie mediowe, prowadzone na Facebooku i w sieciach mediowych skupionych na rynku kryptowalut. Wygenerowały one ponad 101 tysięcy odwiedzin serwisu ccFOUND.com, w tym ponad 30 tys. unikalnych użytkowników.  
 7. Wdrożone zostały split testy z różnymi wariantami naszej strony, aby ostatecznie wybrać najbardziej skuteczny layout i promować nim ccFOUND.com w obu językach. 
 8. Intensywnie też budowaliśmy bazę mailingową osób zainteresowanych projektem. Obecnie jest to 5200 rekordów – w większości potencjalnych inwestorów. Jeśli chodzi o samych inwestorów, to dołączyło do nas 570 osób. 
 9. W minionym tygodniu stworzone zostały explainer video (po polsku i po angielsku) oraz animacje dotyczące podstawowych funkcjonalności naszego portalu. Nie daję na razie linków, ponieważ dopiero na dniach je opublikujemy.
 10. Otworzyliśmy też dla Was kanały w języku polskim na Twitterze, Facebooku i Telegramie – prośba o ich subskrybowanie. Zmieniliśmy również narrację – zamiast profesjonalnego języka, kierowanego do doświadczonych inwestorów, nasza komunikacja stała się bardziej emocjonalna, dlatego szczególnie zachęcam aby śledzić te kanały. 
 11. Zakończyliśmy też bounty campaign na forum bitcointalk, gdy zauważyliśmy, że przestało ono przynosić efekty. Podjęliśmy za to współpracę z moderatorami na Reddicie, Twitterze i Telegramie w kierunku organicznej aktywności. 
 12. W ostatnim czasie nawiązaliśmy współpracę partnerską z zespołem StewCoin i BasketCoin oraz z Maćkiem “Dziemianem” Dziemiańczukiem, który jest znanym muzykiem, przedsiębiorcą oraz inwestorem w ccFOUND.com – a teraz będzie nas wspierał w mediach społecznościowych jako ambasador marki. Zaczął już publikować na TikToku ccFOUND i na YT Shorts – zobacz i subskrybuj! 
 13. Uruchomiliśmy z zespołem nowy format transmisji na Facebooku: sesje AMA oraz retransmisje webinarów inwestycyjnych. Pierwszą sesję AMA poprowadziła nasza advisor, Erika, z Grzegorzem (CTO) oraz Piotrem (CEO) i znajdziesz ją tutaj
 14. Sporo działo się również w mediach. Informacje o zaletach ccFOUND.com dotarły do najważniejszych portali branżowych, co możecie już zobaczyć na stronie w górnej sekcji – znajdziesz tam linki do wzmianek prasowych, wywiadów i artykułów. 
 15. Prowadzimy dwujęzycznego bloga, na którego serdecznie Was zapraszam, bo regularnie pojawiają się nowe wpisy – znajdziesz go tutaj
 16. Minione tygodnie były również aktywne dla mnie pod kątem obecności na Youtube – uczestniczyłem w siedmiu wywiadach z mediami i influencerami; zarówno z Polski, jak i zagranicy. Zobacz jeden, moim zdaniem najciekawszy, tutaj
 17. Uruchomiliśmy biuro prasowe – znajdziesz je tutaj

PODSUMOWANIE

Wszystkie te działania sprawiły, że jesteśmy na dobrej drodze, lecz potrzebne nam Wasze wsparcie. Nasze plany dotyczą obecnie udoskonalenia modelu biznesowego, o czym na bieżąco będę informować. Jednocześnie chcemy zbudować zaangażowaną, lojalną społeczność wokół ccFOUND.com zarówno w Polsce, jak i na rynku anglojęzycznym. 

Myśląc o ccFOUND.com marzy mi się… powszechna wolność i nieograniczona wiedza. ccFOUND.com potrafi to połączyć i pokonać nawet wielki firewall oplatający 1,4 miliarda obywateli Chin, ograniczając ich dostęp do światowego internetu. 

Jeśli skorzystamy z technologii blockchain do przechowywania informacji, to nie ma możliwości, żeby dostęp do wiedzy był ograniczony przez jakiegokolwiek cenzora. 

Wierzę, że jesteś z nami. Bo warto zainwestować w wiedzę i mądrość. Na koniec życia okaże się, że to z nich wypłynęły wszystkie dobre i słuszne decyzje. Dlatego tylko inwestycja w wiedzę i mądrość przynosi ostatecznie zwrot poprzez wszystkie inne działania, jakie podejmujemy – zarówno prywatnie, jak i zawodowo. 

Dlatego – nie tylko inwestuj w ccFOUND.com i dziel się informacją o projekcie ze znajomymi. Już teraz możesz zarabiać z nami. Jak to robić? 

W swoim panelu na ccFOUND.com znajdziesz zakładkę dla partnerów (afiliantów). Trzeba tam wybrać walutę, w której uzyskasz prowizję od sprzedaży tokenów FOUND.com (nie można wybrać samych tokenów – można natomiast wypłacić prowizję i ręcznie wziąć udział w kolejnych aukcjach). 

Możesz polecać tę inwestycję i otrzymasz 10% od pozyskanych przez siebie środków. Jeśli polecasz ccFOUND.com przyjacielowi, możesz się umówić, że podzielisz się z nim tą prowizją. Zachęcam do zostania naszym partnerem. 

Piotr Michalak, założyciel i prezes ccFOUND.com

Did you like the article?

share:
or leave a comment